Три правила переконання

Припустимо, ви вирішили знайти рекламодавців для свого блога і почали складати список переваг, які може отримати рекламодавець, співпрацюючи з вами. Важливо при цьому урахувати деякі психологічні аспекти. Взявши до уваги правила, наведені нижче, ви будете почуватися гарно підготовленим до розмови:

1 правило — правило Гомера

Черговість наведення аргументів впливає на їх переконливість. Найбільш переконливим буде такий порядок: сильні аргументи — середні — один найпотужніший аргумент.

Слабкими аргументами краще взагалі не користуватися. Треба пам'ятати, що на вирішення питання впливає не кількість аргументів, а їх переконливість. Ніколи не починайте розмови з прохань, спочатку наводьте аргументи.

2 правило — правило Сократа

Для отримання позитивної відповіді по дуже важливому для вас питанню, поставте у розмові це питання на третє місце. Передувати йому мають два коротеньких і простих для співбесідника питаннячка, на які він з легкістю може відповісти "так". 

Це правило виникло завдяки фізіологічним факторам. Встановлено, що коли людина каже або чує слово "ні", у його кров вприскуються гормони норадреналіна, що налаштовують на боротьбу. І навпаки — слово "так" приводить до виділення ендорфіна (гормон задоволення).

Отримавши дві порції гормонів задоволення, ваш співбесідник розслаблюється, психологічно йому стає легше погодитися з вами, аніж починати вести боротьбу. Але запам'ятайте, що спочатку йому треба погодитися з вами у декількох питаннях, бо одного "так" може виявитися замало 🙂 

3 правило — правило Паскаля

Ніколи не загоняйте співбесідника у кут, про що б не йшла мова. Дуже важливим є давати людин можливістьі завжди "зберегти своє обличчя". 

Відкриття гуглівського офісу в Україні

З цього випуску ВікіБлокса ви коротко дізнаєтеся про новини українського інтернета, що так чи інакше можуть зацікавити переважну частину блогерів. 

Сьогодні мої знайомі зкинули посилання про те, що у Гугла з'явився офіційний офіс в Україні. Звичайно, гуглівські сервіси давно вже працюють українською мовою, але то — в віртуалі. В реальному житті з України на Гугл працювали тільки фрилансери. Подивитися на щойностворений офіс і прочитати про новину докладніше можна тут. До речі, дуже цікавий блог — варто почитати усім, хто прагне робити бізнес або промотувати себе в Інтернеті.

Багато цікавого про міжнародний інтернет-форум, що наразі проходить у Києві, а також про інші заходи, що тим чи іншим чином пов'язані з блогуванням, можна знайти на блозі Максона Пуговського, у якого я скопіювала цю міні-презентацію:

Сподіваюся, що такі новинні випуски про українську блогосферу будуть з'являтися у ВікіБлоксі регулярно 🙂

Нестандартні види заробітку на блогах — 1

Ми всі вже звикли до заробітку на адсенсі (рекламі від гугла) та заробітку від статей, що пишуться на замовлення. Давайте поговоримо сьогодні про те, як заробляти на якісному тематичному блозі більш творчими методами.

Для прикладу візьму спільноту любителів кави, вже відому більшості блогерів. Наразі у спільноті розміщена контекстна реклама, також вона вже може заробляти постуванням заміток на замовлення (аудиторія дозволяє). Якщо трохи збільшити цільову аудиторію, у спільноти з'явиться ще декілька цікавих можливостей:

1) Заробіток за допомогою вірусної реклами. Реальна можливість, якщо блог чи спільнота має високий статус довіри відвідувачів. Можна домовитися з окремими кавовими торгівельними марками і писати про їх каву. Можна домовитися з сітками кав'ярень і робити огляди їх цін та якості сервісу. Слід пам'ятати, що вірусна реклама має подаватися творчо — так, як наприклад, замітки про дивовижну карпатську шкіру. А це була саме вірусна реклама 🙂

Що робимо:

а) Готуємо документацію. Можливому замовнику треба буде надати крім інформації про вигляд, адресу та жанр вашого блога, статистичні відомості про аудиторію: її кількість, соціальне становище, активність, толерантність.

б) Виділяємо час для пошуку цільових замовників (контрагентів). У нашому випадку це можуть бути різноманітні кав'ярні, розповсюджувачі кави та виробники кави і аксесуарів та технічних засобів для готування кави. Шукати їх можна в інтернеті, у довідкових та спеціалізованих каталогах, просто по своєму місту.

в) Знайшовши можливих замовників на статті, підготуйтеся до розмови. Треба знати деякі правила ведення успішної бесіди — про них я розповім у наступному випуску ВікіБлокса.

г) Не дивуйтеся, якщо розрахуватися вам запропонують… не грошима, а кавою, яку ви будете тестувати, або можливістю безкоштовно відвідати кав'ярню з друзями. У часи кризи і не таке можливо 🙂

Далі буде…

Креативимо

Вирішила розробити невеликий флешмоб. Скільки різноманітних тем спадає на думку, коли чуєш слово "блог"? Про що пишуть деякі люди? Давайте подивимося, що у нас вже є, а чого нема. На Блоксі існують чудові блоги, що можуть допомогти обрати книжку на уікенд, є блоги для тих, хто полюбляє творити на кухні, фотоблоги, блоги про ІТ та інші технології, блоги про захоплення вишивкою, шахами, граффіті, про подорожі і ще про багато-багато чого. 

А яких блогів у нас… нема? Я просто тицьнувши пальцем у небо, можу відразу декілька таких назвати: 

Блога з коміксами (якщо не вважати за такий блог товариша 1st'a, у якому іноді з'являється Масяня).

Дитячого блога (не такий, що веде дитина, а такий, що було б створено для дитини)

Діючого блога з уроками іноземних мов.

Впевнена, що ви зможете назвати ще не один відсутній на Блоксі блог 🙂

Пропоную кожному написати у коментарях хоча б про один. Це може бути навіть незвичайна оригінальна відповідь. Наприклад блог, власнику якого інтернет-користувачі пересилають відомості про будь-які свої секрети, про які ніколи не зможуть розповісти знайомим, і він їх постить. До речі, такий блог насправді існує і має велику аудиторію читачів. Кількість відповідей не обмежена.

Коли у нас буде чималий список блогів, ми зможемо за допомогою голосування обрати найпотрібніший нам, і створити спільноту. 

Банер Blox.ua Mountain

У колекції промоматеріалів Блокса з’явився ще один банер. На черзі — банер у гіфі 🙂

HTML-код для вставки банера до блога чи іншого ресурса:

Опитування

Завдяки пропозиції Вієни розробила коротке опитування для блоксерів 🙂 Відповідь на два моїх запитання забере у вас щонайбільше хвилину, а користі для розвитку проекта може принести набагато більше:

 

Дякую усім, хто прийняв участь в цьому опитуванні! 

Робимо favicon для свого блога

favicon.ico — це маленька картинка (іконка) у спеціальному форматі, яка відображається поряд з адресою сайта (блога) у адресному рядку браузера, а також поряд із назвою сайта (блога) в "Закладинках" браузера. Багато хто створює власні фавікони замість стандартної для всіх іконки.

На прінтскрінах ви можете побачити, як виглядає  favicon блога Аз Бука Літери:

  

  

Як і я, ви також маєте можливість створити власний favicon. Я розповім, як намалювати та прилаштувати до блога favicon у декілька простих кроків.

1. Зайдіть на сайт favicon.cc і намалюйте власну іконку. Для цього потрібно тицьнути на кнопочку "Create New Favicon", обрати у правій частині екрана потрібний колір (кольори) і розмалювати поле в клітинку посередині екрана. Під полем для малювання ви відразу будете бачити результат роботи. Малюнок в процесі можна легко редагувати за допомогою інструмента "transparent" (стиральна гумка), що знаходиться під кольоровою палітрою. Готовий favicon потрібно зберегти у файлах вашого комп'ютера за допомогою кнопки "Download Favicon", розташованої під полем для малювання.

2. Ваш  favicon має бути 16х16 пікселів за розмірами, носити назву "favicon" та бути у форматі ico, png або jpg. На сайті favicon.cc  ці вимоги до стандартів при створенні фавікона виконуються автоматично.

3. Готовий favicon завантажте до файлів блога.