Робимо банер власноруч

У колекції промоматеріалів Блокса з’явився ще один банер. Цього разу у форматі гіф. При бажанні ви можете скопіювати цей банер, або розробити банер собі самостійно. Це зовсім нескладно — такий банер може зробити кожен блогер, що хоч трохи знайомий з графічними програмами 🙂

HTML-код для вставки банера до блога чи іншого ресурса:

Які банери кращі: Flash чи GIF?
 
Gif-банери з’явилися набагато раніше за банери Flash. Gif-анімація простіша та дешевша, бо займає менше часу при розробці, та й навчитися анімувати у гіфі набагато простіше. Але поряд з  Flash-банером Gif-банер завжди буде виглядати не так гарно (у випадку, коли банер у флеші робив спеціаліст, звичайно). Тому якщо у вас є гроші, ви можете замовити якому-небудь дизайнеру флешевий банер. А якщо грошей обмаль, то… поколупатися декілька годин і розробити банер самостійно — у гіфі.
 
Що для цього потрібно?
 

1. Ця інструкція.

2. Дві години вільного часу.

3. Лист паперу і олівець або ручка.

4.. Photoshop або  Paint.net для розробки дизайну. Paint.net — безкоштовна програма, гарний вибір, якщо у вас нема Photoshop.

5. Редактор GIF-анімації Ulead GIF Animator 5, в інтернеті доступна тріал-версія, що буде безкоштовно працювати протягом 15 днів.

 
Що робимо?
 
Все починається з ідеї. Знайдіть трохи вільного часу і передивіться банери на інших ресурсах.  Які у них слогани? Як будуються кадри? Проаналізуйте, які банери вам сподобалися, а які ні. Це якраз той випадок, коли спочатку краще вчитися на чужому досвіді, а потім вже починати робити щось своє.
Коли приблизно стане зрозуміло, що вам потрібно, запишіть на папері можливі слогани для свого банера. Порадьтеся з друзями —  який слоган сподобається найбільше? Пам’ятайте, що слоган має бути коротким і влучним.
Знайдіть в інтернеті зображення, що знадобляться вам при виготовленні банера. Збережіть їх в окремій папці.
Завантажте та встановіть на комп’ютер програми Ulead GIF Animator 5, та Paint.net, якщо у вас нема Photoshop’a.
 
Чекайте на продовження статті 🙂 
 

Слова, слова…

Яким чином ви потрапляєте на той чи інший сайт? Частіше за все, розшукуючи щось через пошуковик. Так само люди потрапляють і до вашого блога. Якісь запити мешканці інтернет-мережі вводять частіше, інші запити — навпаки, дуже рідко. Мало хто буде шукати словосполучення "україномовні спільноти серед професійних блогерів", частіше ми зустрінемо запит з одного або двох слів: "блог", "українські блогери".

Ви можете запитати: "Що корисного в тому, що я знаю, яке з цих словосполучень частіше буде використовуватися у пошуковику?" І отримати відповідь, що якщо ваша замітка буде про україномовні спільноти серед професійних блогерів, потенційних читачів у неї буде набагато більше, якщо всередині замітки ви повписуєте синонімічні слова та словосполучення, що користуються більшим попитом у Мережі. 

Припустимо, ви вставили до блога лічильник від mail.ru або зареєструвалися в Google Analytics і тепер знаєте не тільки кількість людей, які щодня передивляються ваш блог, але і відомості про слова, за якими вони до вас ходять. Це дозволяє зорієнтуватися у попиті на конкретні речі та збільшити відвідуваність вашого блога.

Ні для кого не секрет, що такі запити, як "халява, секс, еротика, скачати, мп3" користуються шаленим попитом, і якщо ці слова у будь-якому порядку зустрінуться в вашому блозі, це призведе до більшої кількості переглядів сторінок.  Але чи додасть блогу використання таких слів нових читачів? Навряд. Бо якщо людина шукає у вашому блозі еротику, а замість неї знаходить коротеньку фразочку про те, що еротика — це також мистецтво, людина закриє сторінку і спокійно піде собі далі. Переглядів стане більше. Але не додасться ані коментарів, ані переходів всередині блога, ані постійних відвідувачів.

Я вважаю, що використання будь-яких слів, що можуть підняти рейтинг переглядів, але не стосуються тематики блога, є недоцільним. Краще було б трохи подумати і занотувати ті популярні слова, які хоч якось стосуються тематики вашого блога. Для Блокса ці слова можуть бути такими:

 

бесплатный блогбезкоштовний блог

блог

блоги

завести интернет дневник — створити інтернет щоденник

интернет дневники інтернет щоденники

личный дневник — особистий щоденник

популярные блогипопулярні блоги

самые популярные блоги — найпопулярніші блоги

создание блогастворення блога

создание блога бесплатно — створення блога безкоштовно

создать блогстворити блог

создать блог бесплатно — створити блог безкоштовно

создать дневникстворити щоденник

Я спеціально публікую список російською та українською мовами. Процентів 70% користувачів Уанету шукають інформацію через пошуковики не рідною, а російською мовою. Обов'язково враховуйте цей момент при створенні власного списка так званих таргет-слів, або інакше кажучи, слів-мішеней, за якими (у які) мають потрапляти до вашого блога потенційні відвідувачі.

Коли такий список буде складено, слід обережно, одне слово за іншим використовувати в подальших замітках. І пам'ятати, що тільки у гарно намальовану мішень бувають влучні попадання. 

 

А хто скільки заробляє?

Скільки можна заробити на блозі?
бесплатный блог
Це питання цікавить кожного блогера, навіть якщо він при цьому стверджуватиме, що веде свій блог тільки заради задоволення, без меркантильних думок.
блоги
Якщо питання досить популярне, то і відповідь на нього можна знайти. Відповіддю буде статистика по заробіткам англомовних блогів (для російських та українських блогів я такої статистики на жаль, не зустрічала). Безпосередню верхівку айсберга під назвою "заробляти блогуванням" займають блоги, присвячені різноманітним ІТ-технологіям. За ними йдуть новинні блоги, а далі — вже всі інші. Отож, по порядку:
личный дневник
1. На першому місці опинився блог Techcrunch , що існує з початку 2005 року і приносить своїм власникам 200 000 доларів на місяць. Тема блога — ІТ, описи нових інтернет-компаній та продуктів.

2.  Mashable — прибуок 180 тисяч доларів на місяць. Блог про різноманітні соціальні мережі та веб 2.0.

3. Perez Hilton — блог "жовтої преси". Такий собі гламурний проект для підлітків і домогосподарок. Втім, приносить власнику $140,000 на місяць.

4. Gothamist — сайт новин, приносить власнику $80,000 на місяць. Усі новини стосуються в основному Нью-Йорка.

5. Timothy Sykes — своєму власнику — письменнику та успішному трейдеру, приносить близько $80,000 на місяць.

Також до гарячої десятки найуспішніших блогів увішли: Venture Beat , Life Hacker , Tuts Plus, Smashing Magazine , Steve Pavlina.

Усі ці блоги мають декілька спільних рис, що посприяли успіху:

1. Довгий час існування (не менше 2х років у мережі);

2. Контент постійно оновлюється;

3. Контент унікальний.
создать блог
Я сподіваюся, що такі підсумки заохотять і вас вкладати час і вміння до своїх блогів. Звичайно, для України цифра у 200 000 доларів на місяць — астрономічна, так само, як і 30 000 доларів на місяць. Але… але… якщо ви зможете заробляти на своєму блозі нехай 3 000 гривень на місяць, то ваша робота з ним не видасться змарнованим часом.

Нестандартні види заробітку на блогах — 2

В одній з попередніх заміток йшлося про можливості заробітку на блозі за допомогою рекламування. Сьогодні я хочу поговорити про іншу можливість. А саме — заробляння на власному хоббі.
Наприклад: ви настільки захоплюєтеся орігамі, що вирішили присвятити цьому японському мистецтву особистий блог. Якийсь час ви розповідаєте постійним читачам (скорочено ПЧ) історію орігамі; те, як це захоплення вплинуло (і продовжує впливати) на ваше життя; показуєте фото нових робіт…
Власне, якщо вам не потрібен якийсь прибуток, на цьому можна зупинитися. Але чи погано за допомогою блога сплачувати той же інтернет? Уявіть собі, що ваш блог завдяки унікальному і корисному змісту почав набирати популярність. Знайшлися люди, що бажають повісити у себе в кімнаті лелек на кшталт тих, що ви виклали минулого вівторка, або хочуть собі саме такого папірового динозаврика, і ніякого іншого. У цьому випадку ви можете:

а) Розповісти, як зробити ці фігурки самому;
б) Подарувати фігурки, та
в) Продати фігурки.

Те ж саме стосується в'язання, малювання, різьблення по дереву і т. ін. Але! Такі випадки з покупцями трапляються не так вже і часто. Частіше людина може просто захопитися вашою роботою та захотіти повторити її самотужки. А для цього потрібно бігти до магазину за папером (не знаючи, чи буде знайдено потрібний), іноді за лінійкою чи ножем, шукати схеми… Уявіть, що все це можна придбати у вас. Спеціально підібраним набором до конкретної схеми. При цьому якщо у вас гарно розкручений блог (ви купили AdWords, маєте великий PR) буде зовсім нескладно домовитися з постачальниками потрібних канцтоварів о партнерстві в будь-якому вигляді.
Ну і ще одне — ніхто не заважає написати книгу з приводу вашого хоббі 🙂

Далі буде…