А що корпоративне блогування може дати саме вам?

У попередній замітці про мертві та живі корпоративні блоги я обіцяла що згодом розповім про переваги, які може отримати блогер, який візьметься за ведення корпоративного блога.
Отже, по порядку:

1. Разом з веденням корпоративного блога ви отримуєте можливість займатися своїм улюбленим ділом (блогуванням) в робочий час.

2. Якщо ваш системний адміністратор дуже суворий, ви цілком законно можете витребувати у нього пільги для себе. Можливо, що тільки у вас, сисадміна і директора буде доступ до соціальних інтернет-сервісів.

3. Ви завжди будете в центрі подій компанії.

4. За допомогою блога ви зможете завести багато корисних знайомств для себе.

5. У начальства буде більш толерантне ставлення до вас, аніж до інших співробітників, що займають аналогічну посаду, але не займаються корпоративним блогом.

Звичайно що співробітник, для якого блогування не є безпосереднім обов’язком, побачить в можливості підтримки корпоративного блога деякі мінуси для себе. Найголовнішим «мінусом» виявиться додаткова відповідальність + збільшений обсяг роботи, за який компанія не обов’язково буде доплачувати (але й можливість доплати не виключена).

Якщо ви маєте можливість започаткувати корпоративний блог, добре обміркуйте, яка чаша уявних вагів переважить у вашому випадку: чаша з плюсами чи мінусами? Якщо з плюсами — вітаю! Можливо, скоро на один якісний корпоративний блог побільшає 🙂

В наступній замітці я розповім, які плюси отримує компанія, започаткувавши корпоративний блог, а також скільки і яких авторів краще за все для нього обрати.

Мертві і живі корпоративні блоги

Як часто ми бачимо спамерські блоги, що рекламують той чи інший продукт, і як рідко — справді цікавий, професійно зроблений корпоративний блог. Зазвичай спамерські блоги ми не читаємо, стараємося не звертати на них уваги; в той час як гарний корпоративний блог читати цікаво. Мені наприклад подобається блог телекомунікаційної компанії vega — його ведуть одразу декілька авторів (блоги з декількома авторами це звичайна практика серед корпоративних блогів), блог відкритий до спілкування і наповнюється в першу чергу не рекламною, а цікавою інформацією. Також раджу подивитися на офіційний блог відомої майже кожному, хто хоч раз замислювався про створення власної сторінки, компанії uCoz. Навіть якщо вас не дуже сильно цікавлять хостинги-провайдери, є велика вірогідність того, що ви зупинитеся на хвильку в цьому блозі.

Особисті блоги завжди живі. Я маю на увазі не те, що людина його продовжуює вести, а те, що за замітками ми бачимо особистість, з якою можна спілкуватися, ділити радість, іноді співчувати. Інакше просто не може бути, якщо блог ведеться заради власного задоволення, а не вигоди. А корпоративні блоги навіть у той час, як активно наповнюються, можуть бути «мертвими». Бо наповнюються сухими офіційними текстами, іноді перетворюючись на спам-блог завдяки використанню копіпастів і величезній кількості реклами.

Я не буду давати посилань на «мертві» як на мою думку, корпоративні блоги. При бажанні ви можете погуглити із запитом «корпоративний блог» або «блог компанії» і знайти такі власноруч 🙂

Проблема в тому, що створюючи корпоративний блог, велика кількість компаній не орієнтується на інтерес потенційних читачів, а також як це не дивно, довіряє ведення блога не професійному блогеру а співробітнику, який займає високу посаду. Іноді в ролі блогера може виступити директор компанії чи його зам. І якщо при цьому в автора корпоративного блога ніколи не було особистого, наслідки такого блоговедення можуть виявитися сумними. Бо, як то кажуть, кожен має займатися своїм ділом: пан — панувати, лікар — лікувати, письменник — писати, а не навпаки.

Тож якщо ви — блогер зі стажем а компанія, в якій ви працюєте, ще не має корпоративного блога, є сенс запропонувати його завести. Навіщо вам все це? Поясню в наступній замітці 🙂

Скільки грошей приносить Інтернет. Статистика

Було опубліковано відомості про загальні прибутки російських інтернет-проектів за тематиками:

Для того, щоб побачити зображення в збільшеному вигляді, клікніть на малюнку.

Сині кола — річний прибуток сегменту, червоні — його аудиторія. Для мене підсумки видалися неочікуваними. Дуже скромні показники соціальних мереж, сайтів дозвілля; неможливість оцінити прибуток онлайн-ЗМІ. Найбільші прибутки приносять інтернет-магазини, інтернет-холдинги та сайти для дорослих — загалом очікувані результати. Здивували достатньо високі прибутки від ресурсів продажу музикального контенту, а найцікавішим здалося дослідити сегменти під назвою «Білі плями», які ще чекають на власних інтернетовських Колумбів і Магелланів.