В Росії сьогодні святкують Міжнародний День Інтернету

Це свято поки що не можна назвати офіційним — навряд ви його знайдете в друкованих календарях. Але в більшості онлайнових календарів ця дата зазначена 🙂

Міжнародний День Інтернету намагалися запровадити в різні дати, але прижилося свято 30 вересня.  Саме в цей день в 1998 році було проведено перший аналіз кількості користувачів російськомовної всесвітньої павутини. І якщо на той час нарахувалося біля 1 мільону користувачів, зараз цю цифру треба помножити на 40.

Навідміну від росіян більшість європейців святкують День Інтернету 4 квітня, а 27 січня відмічають «Міжнародний  день без Інтернету».

А ви як вважаєте, в які дати слід запроваджувати такі свята українським користувачам Мережі?

Найпопулярніший блогер світу

Логічно вважати, що найвідвідуванішим блогом світу може стати блог людини китайської національності. І зовсім нелогічно виглядає те, що зібрати навколо себе величезну аудиторію (1,3 мільярди) читачів зуміла молода дівчина, що пише про звичайні життєві дрібнички:

«Нарешті, перше кошеня народилося! Тепер чекаю на друге, а десь потім буде і третє!!!!!!!! Це опівночі, вона народила ще одного !!!!!! 12:40, третій народився легко. Його мама дуже щаслива !!!!!!!!!!!

…………..

Блогер Сю кахикає вже протягом половини місяця, якщо вона як і раніше не піде на прийом до лікаря, боюся, її хвороба виросте до великих розмірів. Їхати до лікарні.

Блогер Сю дійсно боїться йти до лікарні, останнім часом вона побоюється лікарів; всіх людей, хто від медицини. Коли вона була маленькою, як тільки вона проходила через двері лікарні, вона починала їх аналізувати. Лікарі можуть вилікувати будь-яку хворобу — це лякає їх.»

Не можу сказати, що переклад зроблено вдало — все-ж таки китайської я не знаю — залишається здогадуватися, що хотів сказати Google-перекладач. Сю Дзінлей — дуже яскрава особистість. До чого б вона не приклала руку в Китаї — популярність теми, чи предмета підвищується в рази. Крім блогування дівчина займається виданням власного електронного журналу, режисурою, музикою.

Більш докладно про Сю можна почитати тут 🙂

Кого краще обирати для ведення корпоративного блога?

Зазвичай корпоративні блоги ведуться не однією людиною, а декількома співробітниками компанії. Дуже часто до команди корпоративних блогерів входить директор або провідний менеджер компанії. Але висока посада — не є гарантією майстерності в написанні заміток.

Порада: Якщо ви як директор компанії вирішили брати участь в корпоративному блогуванні але не впевнені, що зможете писати цікаво для відвідувачів (а цікавість відвідувачів до блога — найголовніший критерій його успішності), пишіть не дуже часто. Довірте щоденне спілкування з аудиторією іншим авторам блога. Натомість ви можете контролювати і напраляти «в потрібне русло» теми і напрямок розвитку корпоративного блога. І не забувайте при цьому ставити себе на місце потенційного читача. Чи було б вам цікаво читати замітки вашого корпоративного блога? Захотіли б ви підписатися на його оновлення? Додати коментар?

Мені дуже подобається штат авторів корпоративного блога Bethesda.  Його веде три людини: комьюніті менеджер, (для українських реалій — професійний блогер, або просто співробітник, що давно займається блоггінгом); директор з виробництва та піар-менеджер (спеціаліст по зв’язкам з громадьскістю).

Кожен з них буде вкладати свою цеглинку в популярність блога. Директор —  контролювати загальну направленість корпоративного блогування; професійний блогер — писати різноманітні замітки та відповідати на коментарі; а піар-менеджер — консультувати блогера, з якого боку краще подавати ту чи іншу новину; яким чином підтримувати репутацію компанії.

Звичайно, що корпоративних блогерів може бути більше за три людини. Але формула координатор блога + наповнювач блога + ідеалізатор блога має = успішний блог, має підтримуватися.

Що корпоративне блогування може дати компанії

В цьому випуску хотіла розповісти про склад команди, що має вести корпоративний блог, але несподівано мене стали запитувати про… можливі негативні явища, пов’язані з заснуванням відкритого корпоративного блога. Тож змінюю заплановану тему замітки 🙂
Деякі компанії остерігаються заводити корпоративні блоги. Для одних бар’єром слугує обмежений досвід в блогуванні; для інших (і таких більшість) бар’єр полягає в кількості негативних коментарів, які може отримати компанія на шпальтах блога. І справді — коментар у відкритому для доступу блозі може як залишити, так і прочитати будь-хто. А якщо до цього ще згадати правило, за яким з 10 відгуків середнього користувача тільки 2-3 будуть позитивними? Навіть у компаній, що розповсюджують якісну продукцію, можуть з’явитися сумніви щодо кількості скарг в коментарях.
Але насправді скарги, зібрані в конкретному місці (корпоративному блозі) можуть виявитися плюсом, а не мінусом для репутації. В усякому випадку ви будете про них знати, навідміну від скарг та пліток, що розповсюджуються різноманітними форумами та соціальними сервісами. Будь-який конфлікт можна якщо не загасити, то хоча б залагодити увагою до потреб конкретного споживача та спробою вирішити його проблему. Наведу простий приклад. Скажімо, існує блог видавництва ХХХ, до якого споживачем було додано коментар про бракований примірник журналу даного видавництва, і в місці продажу журнал відмовилися замінити. Ви можете одразу вирішити даний конфлікт, запропонувавши відвідувачу замінити примірник журналу. А якщо при цьому ви звернетеся до всіх читачів блога і запевните їх, що в будь-якому прикрому випадку пов’язаному з вашою продукцією вони можуть розраховувати на увагу та підтримку з вашого боку, ви значно покращите свою репутацію.
Таким чином однією з переваг корпоративного блога є можливість зібрати всі негативні судження в одному місці і не дати їм розповзтися інтернетом. Другою, але не меншою перевагою є можливість подавати новини компанії з більш вигідного боку, аніж це могли б зробити журналісти (та й самі журналісти вряди-годи використовуватимуть матеріали корпоративного блога в статтях). Звичайно що корпоративний блог компанії, яка розраховує на цікавість преси, має вестися кваліфікованою людиною.
І третій момент — запровадивши корпоративний блог, ви створюєте допоміжний засіб реклами своєї діяльності (тільки не треба при цьому перетворювати блог на суцільну рекламу, інакше всі ваші «плюси» будуть «з’їдені»).